Windows 365 Security

Microsoft’un Windows 365 hizmeti, kuruluşunuz için tek bir fiziksel uç nokta kullanmaya yönelik güçlü bir alternatif aslında. Ancak her servis veya her uygulama için geçerli olan güvenlik yönetimi, Windows 365 için de geçerlidir.

Microsof’un her servisi için geçerli olan güvenlik prosedürleri bulunduğu gibi, Windows 365 içinde geçerli güvenlik prosedurleri bulunmaktadır.

Windows 365 ile birlikte gelen güvenlik özelikleri, abonelik planına bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Tek bir ortak nokta bulunmaktadır, tüm lisans aboneleri güvenliği sağlamak için güvenlik temeline erişebilmektedirler. Örn: Microsoft, Windows 365 servisinde bulunan tüm bilgisayarları otomatik olarak güncel tutmaktadır. Her serviste olduğu gibi Windows 365’te zamanında yapılan güvenlik güncelleştirmeleri ile daha güvenilir bir ortam sunmaktadır.

Benzer şekilde, Windows 365 verileri bulutta depolar, böylece fiziksel cihazlardaki yerel verilerle ilişkili risklerin en azından bir kısmını azaltır. BT yöneticileri, kurumsal sürüm Windows 365 Bulut bilgisayarlarını şirket içi kaynaklara erişecek şekilde yapılandırabilir, ancak bu genellikle kuruluşun veri merkezi ile Azure genel bulutu arasında site to site gerektirmektedir.

MEM kullanmanın en büyük avantajlarından biri Uç Nokta için Microsoft Defender’dır. Tüm Windows 365 Bulut Bilgisayarları Microsoft Defender’ı içerir, ancak Uç Nokta için Defender yalnızca Kurumsal aboneliklere dahildir.

Microsoft Defender nedir ve Windows 365 ortamlarını nasıl destekler?

Eskiden Windows Defender olarak bilinen ürünümüz artık Microsoft Defender olarak adlandırılmaktadır. Microsoft Defender, hem fiizksel hem de Windows 365 istemcilerinde local olarak dahil edilmiş bulunmaktadır.

Aslında, Microsoft Defender’ın en önemli parças Windows’un local antivirüs yetenekleridir. Üçüncü taraf virüsten koruma uygulamalarının aksine, Microsoft Defender işletim sistemine dahildir ve ayrı bir yıllık abonelik gerektirmez. Genel olarak, üçüncü taraf virüsten koruma yazılımı satıcıları daha sık virüs imza güncellemeleri sağlar, bu nedenle en son kötü amaçlı yazılım türevlerine karşı daha iyi koruma sağlama eğilimindedirler.

Microsoft Defender ve Microsoft Defender Güvenlik Duvarı, Windows Güvenliği’nin bir parçasıdır ve Windows 10 ve 11’e dahildir. Windows Güvenliği virüs ve tehdit koruması, hesap koruması, güvenlik duvarı ve ağ koruması, uygulama ve tarayıcı denetimi, cihaz güvenliği ve cihaz performansını içermektedir

Microsoft 365 Defender, Windows 365’e dahil değildir. Ancak, birçok Windows 365 abonesinin zaten sahip olabileceği Microsoft 365 E5 planlarında dahil olarak gelmektedir. Kuruluşlar, Microsoft 365 Defender’ı diğer Microsoft 365 abonelikleri için eklenti olarak da satın alabilir ve aynısını Microsoft’un Kimlik için Microsoft Defender adı verilen kimlik koruma hizmeti için de yapabilirler.

Windows 365’te veri şifreleme

Kuruluşunuzun verilerini korumanıza yardımcı olmak için Windows 365 Enterprise ve Business Cloud bilgisayar diskleri Azure Depolama sunucu tarafı şifrelemesi (SSE) ile şifrelenmektedir

Bu depolama katmanı şifrelemesi aşağıdaki avantajları sağlar:

  • Verileri bulutta kalıcı hale getirirken, Microsoft tarafından barındırılan Bulut Bilgisayarınızın diskinde bekleyen veriler otomatik olarak şifrelenir.
  • Windows 365 Bulut Bilgisayar diskleri, modern bir blok şifresi olan 256 bit Gelişmiş Şifreleme Standardı (AES) şifrelemesi kullanılarak şeffaf bir şekilde şifrelenir ve FIPS 140-2 uyumludur. Bu katmandaki şifreleme Cloud PC performansını etkilemez.
  • Şifreleme, her bölgedeki her Bulut PC’ye hiçbir ek ücret ödemeden uygulanır.

Aşağıdaki Windows 365 Enterprise ve Business nesneleri, platform tarafından yönetilen anahtarlarla bekleme durumunda otomatik olarak şifrelenir:

  • Disk
  • Görüntü

Windows 365, aktarım halindeki verileri korumak için Aktarım Katmanı Güvenliği (TLS) protokolünü kullanır. TLS şunları sağlar:

  • Güçlü kimlik doğrulama
  • İleti gizliliği ve bütünlüğü (ileti kurcalama, engelleme ve sahteciliğin algılanmasını etkinleştirme)
  • Birlikte çalışabilirlik
  • Algoritma esnekliği
  • Dağıtım ve kullanım kolaylığı

Yorum yapın