SCCM için Güncelleme Periyotlarında Değişiklik

Microsoft, yaptığı bir duyuru ile hizmet kalitesini artırabilmek için SCCM için güncelleme periyotlarında değişikliğe gitti. Aynı değişiklik 2022 yılında Microsoft Exchange Server içinde yaşanmıştı.

Configuration Manager yılda üç güncelleştirme alıyordu yapılan bu değişiklik ile yılda iki güncelleme alacak ve Microsoft yaşam döngüsü standartlarının temposuna uyum sağlayacak. Configuration Manager 2303 sürümünden sonraki sürüm Eylül 2023’te yayımlanacak ve sürüm 2309’a geçiş olacak.

Bu değişiklik ve daha uzun geliştirme döngüsü ile Configuration Manager 2309 güncelleştirmesi, ilke eşitleme, yazılım güncelleştirme sorunlarını giderme, geliştirilmiş uyarılar, panolama ve daha fazlasıyla ilgili önemli müşteri sorularını ele alabilecektir. Düzeltme toplamaları ve güvenlik güncelleştirmeleri, kritik hataları gidermek için gerektiğinde kullanıma sunulmaya devam edecektir. 

  • 2023 takvim yılından itibaren müşteriler artık Configuration Manager’ın önceki xx03, xx09 ve xx03 sürüm temposu yerine biri Mart (xx07) ve diğeri Eylül (xx11) olmak üzere iki sürümünü alacak. 
  • Temel sürümler, yeni bir Configuration Manager sitesi ve hiyerarşisi yüklemek veya desteklenen bir Configuration Manager sürümünden yükseltmek için kullanılabilir. 2303, 2403… temel sürümler olacaktır.  
  • Yılda dört Teknik Önizleme (TP) sürümü olacak. Her üretim geçerli dal sürümünden önce iki tane yayımlanır ve Teknik Önizleme sürümlerinden biri temel sürüm olacak.

Release Cadence Changes to Microsoft Configuration Manager – Microsoft Community Hub

Yorum yapın