Microsoft Outlook Tarafında Oluşan Hata E-Mail Görüntülenmesi Engelliyor

0
13

Microsoft bugün yayımlanan güncellemelerden sonra, kullanıcıların E-Mail oluşturmasını ve görüntülenmesini engelleyen bir hata ile karşılaştı.

Bugün, Microsoft Outlook sürüm 2104 yapı 13929.20372’yi yayımladı ve güncelleştirmeyi yükledikten sonra, tıkla-çalıştır masaüstü istemcisinin kullanıcıları artık e-postaları düzgün görüntüleyemediklerini veya yenilerini oluşturamadıklarını tespit ettiler.

Güncellemelerden sonra alınan hata aşağıda ki gibi.

E-Posta oluştururken ise “Enter” tuşuna bastığınız zaman oluşturulan içerikler siliniyor.

Microsoft 365 Status Twitter hesabı üzerinden owa üzerinde sorun olmadığını bildirdi.

Microsoft 365 Yönetim Merkezi’ndeki ‘EX255650: Outlook’ta e-posta içeriğini görüntülemeyi etkileyen sorun’ başlıklı bir olay durumu iletisinde, Microsoft sorunun temel nedenini belirlediklerini ve bir düzeltme yayımladıklarını belirtiler.

Başlık: Outlook’ta e-posta içeriğini görüntülemeyi etkileyen sorun

Kullanıcı Etkisi: Kullanıcılar Outlook’ta e-posta iletisi içeriğini görüntüleyemeyebilir.

Daha fazla bilgi: Etki Outlook istemcisine özgüdür ve web üzerinde Outlook veya Outlook mobil uygulaması gibi diğer protokollere erişimi olan kullanıcılar, düzeltmemiz uygulanırken bu platformlardaki ileti içeriğini olası bir geçici çözüm olarak görüntüleyebilir.

Mevcut durum: Etkinin altında kalan nedeni belirledik ve bir düzeltme uyguluyoruz. Bu düzeltme, önümüzdeki dört ila beş saat boyunca etkilenen tüm kullanıcılara artımlı olarak ulaşacaktır. Kullanıcılar düzeltmeyi aldıktan sonra, düzeltmeyi uygulamak için e-posta istemcilerini yeniden başlatmaları gerekir. Bazı durumlarda, değişikliklerin etkili ol bakalım için kullanıcıların istemcilerini ikinci kez yeniden başlatmaları gerekebilir. Bu işlemi tamamlamayı ve etkilenen tüm kullanıcılar için hizmeti 12 Mayıs 2021 saat 03:00’e kadar geri yüklemeyi bekliyoruz.

Bu sorunu çözme işlemini tamamlarken, bunu yapabilen etkilenen kullanıcıları, bu yazının “daha fazla bilgi” bölümünde yukarıda açıklanan geçici çözümlerden yararlanmaya teşvik ediyoruz.

Etki kapsamı: Bu sorun, Outlook istemcisinde bir e-posta iletisini görüntülemeye çalışan herhangi bir kullanıcıyı etkileyebilir.

Temel neden: Outlook istemcisünde içerik için metin görüntüleme yönetimini kolaylaştıran sistemlerde yapılan yeni bir değişiklik etkiye neden oldu.

Microsoft Office Yüklenen Güncellemeyi Geri Çekme

Çözüm olarak bir öncesi Outlook sürümüne dönmek gerekli.

Başlat Menüsüne tıklayıp CMD yazarak yönetici olarak çalıştırın.
Komut olarak “cd “C:\Program Files\Common Files\microsoft shared\ClickToRun” enter tuşuna basın.
Sonraki komut “officec2rclient.exe /update user updatetoversion=16.0.13901.20462” ve enter tuşuna basın

Microsoft Office’in belirtilen sürümünü indirecek ve önceki sürüme geri dönecektir..

Güncellemelerin yüklenmesi tamamlandığında, ‘Güncellemeler yüklendi‘ yazan bir ekran gelecektir.

  1. Microsoft Office güncelleştirmeleri yüklendi
  2. Microsoft Outlook artık önceki sürüme geri alınacak ve Microsoft Outlook’u yeniden başlatabilmeniz gerekir.
  3. Artık X düğmesine tıklayarak Komut İstemi’ni kapatabilirsiniz.

Microsoft Office Güncelleştirmeleri Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

Microsoft Office’in bu buggy sürümüne otomatik olarak kaydetmesini engellemek istiyorsanız, güncelleştirmeleri geçici olarak devre dışı bırakabilirsiniz.

Microsoft Outlook’un otomatik olarak doğrulanmasını önlemek için şu adımları izleyin:

  1. Microsoft Outlook’ı açın.
  1. Dosya menüsüne tıklayın.
  2. Kenar çubuğunun sol alt kısmındaki ‘Office Hesabı‘ seçeneğine tıklayın.
  3. Hesap ekranı açıldığında, ‘Güncelleştirme seçenekleri‘ düğmesine tıklayın ve‘Güncelleştirmeleri Devre Dışı Bırak‘ı seçin.

Şimdi size bir Kullanıcı Hesabı Denetimi (UAC) istemi gösterilecektir. Bu istemde, güncelleştirmelerin devre dışı bırakılmasına izin vermek için ‘Evet‘ düğmesini tıklatın

Evet düğmesine bastıktan sonra, Outlook Hesabı ekranına geri döneceksiniz ve aşağıda gösterildiği gibi güncelleştirmelerin devre dışı bırakıldığı belirtilecektir.

  1. Hesap sayfasından çıkmak için klavyenizdeki Esc tuşuna basabilirsiniz.

Microsoft Outlook güncelleştirmeleri artık devre dışı bırakılacak ve bir düzeltme yayımlandığında yeniden etkinleştirmek için bu adımları tersine çevirebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz